Doprava dreva

Doprava dreva a kedy je vhodné objednať palivové drevo?

Kedy si zaobstarať drevo na ďalšiu sezónu?

Najvýhodnejšie je zaobstarávať si drevo počas neskorých zimných alebo skorých jarných mesiacov. V tomto čase sa spracúva drevná hmota, ktorá má najnižšie percento vlhkosti, ktoré sa pohybuje približne okolo 35%. Takto znížená vlhkosť je spôsobená tým, že drevo bolo vyťažené počas vegetačného pokoja, kedy je v drevnej hmote najmenej vody. Kvalitné palivové drevo zo zimnej ťažby po naštiepaní rýchlo a efektívne uschýna a je možné ho použiť na kúrenie už v najbližšej sezóne. Drevo ťažené počas vegetačnej sezóny, teda napríklad v lete môže obsahovať aj viac ako 45% vlhkosti.

Doprava dreva

Palivové drevo dopravujeme už k vám domov pomocou techniky v závislosti od typu objednaného dreva. V prípade objednávky guľatiny dopravujeme drevo nákladným autom s hydraulickou rukou, pomocou ktorej vám drevo vyložíme. Pre takéto nákladné auto je potrebné, aby ste mali dobre prístupný pozemok a dostatočné množstvo miesta.

Štiepané palivové drevo alebo odrezky dopravujeme pomocou vyklápacích nákladných vozidiel. V tomto prípade nie je nutný taký veľký manipulačný priestor.

Doprava štiepaného dreva
Doprava guľatiny
Prihláste sa na odber noviniek, akcii a ponuky palivového dreva.
© Palivovo Drevo